Language 

Updates  | Medjugorje[EN]  | Messages  | Articles[EN]  | Videos[EN]  | Pictures[EN] | Site Map  | About[EN]

www.medjugorje.ws » PDA version » Our Lady of Medjugorje Messages » Budskap, 2 augusti 2007 - Apparitions to Mirjana

Budskap, 2 augusti 2007 - Apparitions to Mirjana


 

Budskap, 2 augusti 2007 - Apparitions to Mirjana

Bij të dashur, sot shoh në zemrat tuaja dhe, duke i parë, zemra ime ndrydhet nga dhëmbja. Bijt e mi, ju kerkoj dashuri të pastër dhe të pakushtëzuar ndaj Hyjit. Të dini të jeni mbi udhen e drejtë kur me trup do të jeni në tokë dhe me shpirt gjithmonë me Hyjin. Përmes kësaj dashurie të pakushtëzueme dhe të pastër do të shihni Birin tim tek çdo njeri, do të ndjeni bashkimin me Hyjin. Unë si Nënë do të jem e lumtur sepse do të kem zemrat tuaja shenjte të bashkuara, bij të dashur; do të marr për ju shelbimin. Ju falënderoj.
Som avslutning sade Mirjana: ”I början av uppenbarelsen visade Jungfru Maria vad som väntar oss, om det inte finns helighet och broderlig enhet i Kristus i våra hjärtan. Det var allt annat än vackert. Hon uppmanade oss att be för våra präster ty, sade hon, utan dem finns ingen enhet.”
To compare Medjugorje messages with another language versions choose

 

PC version: This page | Medjugorje | Apparitions[EN]  | Our Lady of Medjugorje Messages  | Articles[EN]  | Pictures[EN]  | Medjugorje Videos[EN]